Uspešni Pregovori sa Rukovodstvom Specijalne Psihijatrijske Bolnice „Sveti Vrači“ u Novom Kneževcu

Na poziv direktorke Psihijatrijske Bolnice „Sveti Vrači“ u Novom Kneževcu – dr. Petrović Jovanke – psihijatra, dana 17.06.2013. održan je sastanak rukovodstva bolnice i predstavnika Ujedinjenih Sindikata Srbije specijalne Bolnice Novi Kneževac i predstavnika centrale Ujedinjenih Sindikata Srbije.

Na sastanku su doneti zaključci o rešavanju dva važna pitanja:

1. prelazak na rad smensik sestara i tehničara u dve dvanestočasovne smene od 01.07.2013. godine;

2. unapređenje saradnje i odnosa sindikata i uprave bolnice kao doprinos boljem statusun zaposlenih u ustanovi.

Razgovori su bili dugi i teški ali podjednako konstruktivni, pa su na kraju doveli do usaglašavanje zajedničkih stavova:

– rad smenskih sestara i tehničara obavljaće se tokom cele godine u petodnevnom turnusu;

– direktor ohrabruje slobodno udruživanje radnika bez obzira kojoj sindikalnoj organizaciji pripadali;

– protok informacija, akata i zaključaka biće jednako usmeren prema svim postojećim sindikatima u instituciji kao i dostupnost već postojećih akata vezanih za organizaciju rada ustanove;

– u skladu sa dogovorom sprovešće se anketa smenskih sestara i tehničara vezano za početak, odnosno završetak radnog vremena.

Svi ovi zaključci su jednoglasno prihvaćeni uz dogovor o budućoj redovnoj komunikaciji između Ujedinjenih Sindikata Srbije i poslodavca ove institucije.