Daily Archives: 24. decembra 2013.

Održana sednica Republičkog Odbora Uprave za izvršenje krivičnih sankcija

Dnevni red ove sednice je bila veoma goruća tema koja se odnosi na socijalno-ekonomski položaj zaposlenih u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija.

Sednica je imala dva dela. Prvi deo sednice je bio pripremni na kojem su formulisani zahtevi prema resornom ministarstvu, odnosno direktoru za izvršenje krivičnih sankcija. Zbog važnosti zahteva smatramo da ih treba izneti i učiniti javnim.

Zahtevamo:

1. Izrada nove sistematizacije radnih mesta
  2. Isplata toplog obroka i regresa
  3. Ukidanje Uredbe Vlade Republike Srbije pod brojem 97 od 03.10.2003. godine 67/05 (duple zarade)
  4. Zabrana korišćenja službenih vozila rukovodiocima po ustanovama, osim službene svrhe
  5. Primena radnog vremena u O.Z. Beograd, po elaboratu Republičke Zdrastvene Komisije
  6. Smena upranika K.P.Z. Sremska Mitrovica Marka Sekulića iz razloga:
    • Neisplaćivanje dnevnice zaposlenim
    • Ne rešava problem putnih troškova, gde postoje zloupotrebe od strane zaposlenih
    • Loš rad privredne jedinice Proleće – ista poseduje 930 ha obradivog zemljišta (štetni ugovori o poslovno tehničkoj saradnji – iznajmljivanje 200 ha zemlje)
    • Stanje na karaulama nisu pripremljene za zimu, ne postoje sanitarni čvorovi
    • Hotel ne funkcioniše (smeštajne kapacitete osposobiti)